Dnes je Utorok, 4.8.2020, meniny má Dominik(a), zajtra Hortenzia
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Komárne

Kam v Komárne

Komárno je ako mesto veľmi zaujímavým miestom pre turistov. Sú tu obrovské možnosti pre trávenie voľného času poznávaním histórie ale aj súčastnosti.

Zaujímavou môže byť návšteva pevnosti v tvare pentagramu, kde pôsobil aj generál Klapka. Táto pevnosť odolala Napoleonským vojnám ako aj tureckým nájazdom. Súčasťou pevnosti je aj Rímske lapidárium, kde sa zachovali pozostatky pôsobenia práve tejto najväčšej ríše staroveku.

Priamo v centre mesta je množstvo zaujímavých historických pamiatok ale najmä Nádvorie Európy, kde sa stretáva niekoľko architektonických štýlov z celej Európy a môžete tu spoznať budovy typické pre Nemecko, Španielsko, Francúzsko aj Vatikán.

Celý región Komárna je priam stvorený pre tých, čo majú radi oddych a relax. Sú tu mnohé kúpaliská, priamo v meste je termálne kúpalisko tiež aj s wellness svetom. Podobné možnosti ponúka aj aquapark v neďalekom Veľkom Mederi. V okolí mesta a cez mesto prechádza aj cyklistická trasa, ktorá vedie z Bratislavy až do Štúrova.

Pre turistov je príjemne stráveným časom aj možnosť rybolovu na Dunaji v okolitých turistických a chatových oblastiach.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 11°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Komárno.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok